Кошик
Три совета для приближения к успеху
Нас часто спрашивают, как наша компания достигла таких успехов: широко известна в мире своими работами, мастерами и выставками?..
Вот наш ответ.
26.01.2018 22.00
Домоткане лляне полотно
Як в давнину, так і в XIX столітті, українські жінки виготовляли полотно з ручнопрядених лляних, конопляних і вовняних ниток. Льон, коноплі та овеча шерсть оброблялися протягом цілого року, поетапно, в певні народним календарем терміни.
Кращі сорти льону-довгунця вирощували в Рівненській, Волинській та Львівській областях, конопель - в Тернопільській. Спочатку сировину готували, обробляли волокна, пряли нитки, ткали, потім вибілювали, викачували, вигладжував, вибивали ...
Лляні і конопляні полотна були найпоширенішим матеріалом. Лляні-м'які, мають дрібну клітку, сірувато-охристі відтінки. Конопляні -тугіші, зеленувато-сірих відтінків. Іноді і змішували льон і коноплі. Виготовляли полотна дуже по-різному. Тому і розрізняють близько 20 видів полотен. Тонкі полотна, призначені для вишивання, ткали і рідшим і тугішим переплетенням, ретельно вибілювали на росі, сонці, морозі, щоб вони сяяли сріблястими переливами ручнопряденіх ниток.
21.11.2016 22.00
Яків Іванович Щоголів (1823-1898 рр.)
Ткач

Бережно зняв з верстака я основу,
Людям роботу розніс і роздав;
То ж мій спочинок; теперочки знову
Берди направив, нитки засував.
 
От і роблю я. Застукала ляда;
Бігає човник відтіль і відсіль...
Човник і ляда — ткачеві порада;
Берди і цівки — ви хліб мій і сіль!
19.11.2016 22.00
Художні тканини
Довгими осінніми та зимовими вечорами збиралися молоді жінки і дівчата на вечорниці. Тихо лилася пісня, а вмілі руки майстринь, не зупиняючись ні на хвилину, пряли. У вільний від землеробських турбот час треба було багато чого встигнути, щоб навесні пишно прибрати до свята будинок тканими доріжками, скатертинами, ряднами, прикрасити райдужними узорами своє придане, щоб рушниками обдарувати дружок і сватів. Селянинові потрібно було чимало різних тканин, адже кожен сам забезпечував власні потреби у виготовленні одягу, обладнанні житла.
18.10.2016 21.00
Традиції та сучасність
Тут ми розповімо про яскраве і самобутнє явище художньої культури - декоративно-прикладному мистецтво України. Ви дізнаєтеся про шляхи його розвитку, познайомитеся з його творцями, чиї вмілі руки звичайну річ перетворюють в прекрасне, бездоганне твір мистецтва. Килими, рушники, вишиті сорочки, вироби з дерева, кераміки, скла прикрашають музеї та художні виставки, громадський і особистий побут людей, наповнюючи його художньої змістовністю, сприяють формуванню естетичних смаків, гармонійному розвитку особистості.
17.10.2016 21.00
Топ товари