... Ми прагнемо донести сенс народного текстильного орнаменту, особливості його благотворного впливу на людину до широкої аудиторії з можливістю придбати вподобану річ.   І ще дуже хочеться, щоб давнє мистецтво орнаменту збереглося, не зникало, щоб навички, традиції і краса народної культури продовжували жити, радувати і приносити користь людям.

Тут знаходиться російська версія нашого магазину: http://www.handloom.ru/
Кошик

Художні тканини

Довгими осінніми та зимовими вечорами збиралися молоді жінки і дівчата на вечорниці. Тихо лилася пісня, а вмілі руки майстринь, не зупиняючись ні на хвилину, пряли. У вільний від землеробських турбот час треба було багато чого встигнути, щоб навесні пишно прибрати до свята будинок тканими доріжками, скатертинами, ряднами, прикрасити райдужними узорами своє придане, щоб рушниками обдарувати дружок і сватів. Селянинові потрібно було чимало різних тканин, адже кожен сам забезпечував власні потреби у виготовленні одягу, обладнанні житла.
За своїм призначенням тканини раніше поділяли: одежні і домашнього вжитку. З домотканого полотна шили жіночі та чоловічі сорочки, з вовняних тканин і сукна - верхній одяг. До кінця XIX в. були поширені: в центральних районах України - картата плахта1, в Західних районах і на Поділлі - смугаста запаска2. Плахти та запаски оперізували різноманітними за кольором і орнаментом тканими поясами. Голову запинали прозорим полотном, переміткою3, і з кінця XIX в. - Хусткою.
Тканини були важливою окрасою інтер'єру житла. Візерункові тканини, покривала, доріжки стелили на лави, постіль, підлогу, скатертинами покривали столи, вереті4 з поперечним малюнком вішали на стіни. Кожна сім'я мала значну кількість рушників. Візерункові, яскравого малюнка, вони прикрашали інтер'єр, прості - використовувались для господарських потреб.
У кожному будинку був ткацький верстат. Ткали жінки, а в тих місцевостях, де ткацтво перетворилося в промисел, ткачами ставали і чоловіки. Це була важка, копітка робота. Недарма народ склав прислів'я: «З ткача - не буде багача».
Обробка льону, конопель, обілення або забарвлення їх - складний і тривалий процес. Виробляючи різні вироби - скатертини, рушники, доріжки, тканини майстри вміло виявляли і використовували природні та декоративні можливості матеріалу: блиск і шовковистість льону, глибину кольору та пухнастості вовни, рельєфність і переливи конопель. По-різному скручена нитка надає тканині своєрідної фактури, цікавих кольорових поєднань.
Застосовуючи різні технічні засоби виконання, досягали основного художнього ефекту в тканинах. Кожне переплетення створює свій декоративний лад, свою структуру.
Всі види візерункового ткацтва поділяють на човниковий і перебором. Найбільш поширена на території України ремізні-човникова техніка. Вона створює малюнок прокладкою кольорових ниток за допомогою човника на всю ширину полотна. Човник проходить між нитками основи, витягнутими в тому чи іншому місці так званими ремізи. З'єднуючись в складному переплетенні з основою, ці нитки створюють поперечносмугасті малюнки з геометричним орнаментом симетричною побудови. В основну техніку поперечного ткацтва покладено принцип вільного розміщення узору на полотні. Фон може бути одноколірним або багатобарвним. Візерунок виконується кольоровими нитками - утком, які прокладаються в нитки основи, які майстриня перебирає пальцями (звідси і назва техніки - перебором). Ця техніка дає широкі можливості майстрам у розміщенні малюнка, колоритною забарвленням його, відкриває простір для творчої фантазії.
У наш час ткацтво продовжує широко існувати в різних місцевостях України. Крім домашнього ткацтва для власних потреб, яке до цих пір існує на Поліссі, Гуцульщині, Волині, виробництво візерункових декоративних тканин розвинулося на підприємствах художніх промислів. Вони розміщені в видатних центрах ткацтва. Це Кролевець на Сумщині, Діхтяр на Чернігівщині, Богуслав і Іванків на Київщині, Косів на Гуцульщині.
_____________

1 Плахта - старовинна українська жіноча одяг. Складається з двох зшитих уздовж до половини полотнищ різнобарвною, переважно вовняної, тканини; носять поверх довгої сорочки у вигляді спідниці так, що зшита частина лежить ззаду, а незшитого вільно звисає з боків.

2 Запаска - старовинна українська жіноча одяг. Складається з двох поздовжніх полотнищ вовняної тканини домашнього виробництва із зав'язками у верхній частині, які прикривалися широким вовняним поясом.

3 Перемітка - головний убір заміжніх жінок у вигляді вузького полотна 60 х 220 см.

4 Верета - домотканий узорная тканину з вовни, рідше з льону або конопель.
  Контакти: Адреса потужностей: 
© "КРОСНА" 2010-2020. Усі права захищені. 
Гарантія низьких цін, високої якості та сервісу 
+38 (097) 4148767
+38 (093) 2402076, 
Email: office@handloom.pp.ua
55250, Україна  
+38 (097) 4148767
 
Графік роботи:
 
Пн.-Пт.: 9.00-18.00
Графік роботи: 
Пн.-Пт.: 9.00-18.00, 
Сб.: 12.00-16.00